Ξέσπασμα της ΑΕΚ, νίκησε με 4-1 την Λάρισα στη Ριζούπολη

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε η ΑΕΚ, επικρατώντας στη Ριζούπολη της Λάρισας με 4-1.

Η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα ήταν αυτή που προηγήθηκε στον αγώνα με τον Μαχαίρα με ένα εξαιρετικό γκολ στο 55ο λεπτό.

Η ομάδα του κ. Γρηγορίου έφτασε στην ισοφάριση στο 67ο λεπτό με τον Μιλοσάβλιεβιτς. Σχεδόν πέντε λεπτά μετά ήρθε το γκολ της ΑΕΚ.

Στο 72ο λεπτό οι γηπεδούχοι με τον Ανσαριφάρντ έκανε το 2-1 και επτά λεπτά μετά, η ΑΕΚ έκανε και το 3-1 με τον Σιμόες.

Το τελικό σκορ διαμορφώηθκε στο 89ο λεπτό με τον Γαλανόπουλο.

ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα):Τσιντώτας, Παουλίνιο, Σβάρνας, Νεντελτσιάρου, Λόπες, Σιμόες, Σακχόφ, Μαχαίρας, Μάνταλος, Αλμπάνης, Ολιβέιρα

Στον πάγκο οι Αθανασιάδης, Μπακάκης, Ινσούα, Χνιντ, Σιμάνσκι, Γαλανόπουλος, Λιβάια, Ανσαριφάρντ και Τάνκοβιτς

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Μπέρτος, Ηλιάδης, Μιχαήλ, Σπαρβ, Φίλιπ, Νικολιάς, Μιλοσάβλιεβιτς, Πλατέλλας, Μούζεκ, Ντουρμισάι

Στον πάγκο οι Μπάγιτς, Τόρχε, Ζίζιτς, Μαϊδάνος, Γρηγορόπουλος, Κωστή, Αλί, Τρούγιτς, Γιουνές