Στη κορυφή ο Ολυμπιακός, νίκησε με 5-1 την ΑΕΛ

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερη δυσκολία, καθώς η ΑΕΛ είχε απουσίες, ο Ολυμπιακός πήρε μια άνετη νίκη, επικρατώντας με 5-1.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς έδειξε σε ένα ακόμη παιχνίδι πως είναι σε καλή κατάσταση και έτσι συνεχίζει να είναι στη κορυφή της βαθμολογίας, τρεις βαθμούς πάνω από τον δεύτερο στον πίνακα Άρη.

Στο 25ο λεπτό οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με τον Σουντανί, ενώ οκτώ λεπτά μετά, η ΑΕΛ ισοφάρισε με τον Πινακά. Στο 40ο λεπτό, ο Ελ Αραμπί διαμόρφωσε το τελικό 2-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 65ο λεπτό ο Μασούρας έκανε το 3-1, ενώ οι Μπρούμα και Ελ Αραμπί, διαμόρφωσαν το τελικό 5-1.

Ολυμπιακός – ΑΕΛ 5-1 (Novasports 1)

Γκολ: 25′ Σουντανί (Ολυμπιακός), 33′ Πινακάς (ΑΕΛ), 40′ Ελ Αραμπί (Ολυμπιακός), 65′ Μασούρας (Ολυμπιακός), 79′ Μπρούμα (Ολυμπιακός), 88′ Ελ Αραμπί (Ολυμπιακός)

Κίτρινες κάρτες: Πλατέλλας

Κόκκινες κάρτες: –

Ολυμπιακός: Σα, Ραφίνια (58′ Ανδρούτσος), Σεμέδο (76′ Παπαδόπουλος), Μπα, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά (80′ Κάιπερς), Σουντανί (58′ Μασούρας), Φορτούνης (76′ Σίλβα), Μπρούμα, Ελ Αραμπί.

ΑΕΛ: Μπάγιτς, Ηλιάδης, Μιχαήλ, Γκοτζαμανίδης, Μπέρτος (76′ Γρηγορόπουλος), Γλυνός, Χαλάτσης, Μαϊδανός, Πλατέλλας (81′ Κοτσιανούλης), Πινακάς, Γιουνές (67′ Νούνιτς).