Σπουδαίος Ατρόμητος, αυτοκτόνησε ο ΠΑΟΚ!

Χιτσκοκικό φινάλε είχαμε στο Περιστέρι, με τον Ατρόμητο να παίρνει μια πολύ μεγάλη νίκη, επικρατώντας του ΠΑΟΚ με ανατροπή του σκορ με 3-2!

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με τον Σφιντέρσκι στο 22ο λεπτό, όταν ο Τζόλης σέντραρε και ο Πολωνός με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Ο Τζόλης ισοφάρισε με την ασίστ το χαμένο πέναλτι που είχε λίγα λεπτά πριν!

Στο 64ο λεπτό, ο Μουνίθ με καταπληκτικό γκολ έκανε το 1-1. Το προβάδισμα στον Δικέφαλο έδωσε και πάλι ο Αμρ Ουάρντα στην επιστροφή του, με κεφαλιά στο 82ο λεπτό, όμως τρία λεπτά μετά, ο Χαρίσης ισοφάρισε σε 2-2!

Το γκολ της νίκης στον Ατρόμητο έδωσε ο Νάστος στο 92ο λεπτό!

Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 3-2

Γκολ: 22′ Σφιντέρσκι (ΠΑΟΚ), 64′ Μουνίθ (Ατρόμητος), 82′ Ουάρντα (ΠΑΟΚ), 85′ Χαρίσης (Ατρόμητος), 90+2′ Νάστος (Ατρόμητος)

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Γούτας, Γκαλβάο, Γκάλο, Σάλομον, Κιβρακίδης, Νταβιώτης (60′ Μουνίθ), Νάτσος, Χαρίσης, Μανούσος (75′ Μάτιτς), Κωτσόπουλος (75′ Χριστοδουλόπουλος)

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Σβαμπ (71′ Ουάρντα), Αουγκούστο, Ζίβκοβιτς (77′ Νινούα), Μουργκ (71′ Ελ Καντουρί), Τζόλης (66′ Λάμπρου), Σφιντέρσκι (77′ Κρμέντσικ)