Σπουδαίο διπλό του Παναθηναϊκού στη Ριζούπολη – Τραυματισμός για Ιωαννίδη

Ο Παναθηναϊκός πήρε ένα σπουδαία διπλό στη Ριζούπολη, επικρατώντας του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0.

Το γκολ για την ομάδα του Λάζλο Μπόλονι, επιτεύχθηκε στο 20ο λεπτό από τον Ιωαννίδη.

Στο 28ο λεπτό ο Διούδης βγήκε να διώξει την μπάλα προ του Ιωαννίδη αλλά τον βρήκε με δύναμη. Ο διαιτητής έδειξε αρχικά πέναλτι, με τους δύο ποδοσφαιριστές να πέφτουν στο χορτάρι, μετά τη σφοδρή τους σύγκρουση.

Ο Ιωαννίδης, που είχε χτυπήσει στον αυχένα και το κεφάλι, έδειχνε αρχικά να έχει χάσει τις αισθήσεις του. Εντούτοις στη συνέχεια τις ανέκτησε και, αφού του τοποθετήθηκε κολάρο, μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο για το πλησιέστερο ιατρικό κέντρο.

Στο 53ο λεπτό ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στη σύγκρουση του Ζαγαρίτη με τον Τσιλούλη, όταν ο δεύτερος πήγε να μπει στην περιοχή και με την χρήση του VAR, δεν δόθηκε πέναλτι, αλλά φάουλ έξω από την περιοχή.

Στο 77ο λεπτό, ο Απόλλωνας ισοφάρισε, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός 0-1

Γκολ: 20′ Ιωαννίδης (Παναθηναϊκός)

Κίτρινες: Τσιλούλης (Απόλλων), Ζαγαρίτης (Παναθηναϊκός), Αλεξανδρόπουλος (Παναθηναϊκός), Σλίβκα (Απόλλων), Μπαξεβανίδης (Απόλλων)

Κόκκινες: 53′ Ζαγαρίτης (Παναθηναϊκός)

Δοκάρια:

Aπόλλων Σμύρνης: Βέρχουστ, Μπρούσιτς (70′ Χουχούμης), Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ, Ιωαννίδης (34′ λ.τ. Ντάουντα), Μπεντινέλι, Σλίβκα, Φερνάντεζ (70′ Μουνιέ), Τσιλούλης.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Χουάνκαρ, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Ζαγαρίτης, Βέλεθ, Αλεξανδρόπουλος, Χατζηγιοβάνης (73′ Μολό), Αθανασακόπουλος (80′ Αϊτόρ), Ιωαννίδης (85′ Μαυρομμάτης), Μακέντα (80′ Καρλίτος)

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτ