Νίκη με γκολ… Κλάους για τον Απόλλωνα Λάρισας

Ο Απόλλων Λάρισας πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας της ΑΕ Καραϊσκάκης με 3-0.

Η νίκη αυτή συνοδεύτηκε και με το γκολ του Κλάους Αθανασιάδη, ο οποίος σκόραρε μετά από δύο χρόνια!

Στο 41ο λεπτό ο Κλάους έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, στο 46ο λεπτό ο Μπάμπης σκόραρε το δεύτερο γκολ και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το σουτ του Μπαστιανού στο 78ο λεπτό.

Απόλλων Λάρισας-ΑΕ Καραϊσκάκης 3-0 ΤΕΛΙΚΟ

Σκόρερ41′ Αθανασιάδης σουτ, 46′ Μπάμπης σουτ, 78′ Μπαστιάνος σουτ

Απόλλων Λάρισας (Τσακμακίδης-Στουρνάρας): Αστράς, Λίταινας (86′ Καμπέρης), Αθανασιάδης (84′ Νύκταρης), Γιάκος, Σκούπρας, Μόρας (84′ Γκόλιας), Μπαλογιάννης (62′ Μπαστιάνος), Καρρίκι, Μπούσης, Μπάλλας (86′ Χατζητερζόγλου), Μπάμπης.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Αργυρίου): Σοϊλεμέζογλου, Φαν Ίπερεν (77′ Ρούνει), Τάμπας, Ρουμπανγκούκα (61′ Κλιγγόπουλος), Μπεκατώρος (27′ λ.τ Γαλεάδης), Δούμτσιος, Μαραθωνίτης (46′ Γυφτοκώστας), Θεολόγου, Παπανίκου, Δερμιτζάκης (61′ Κορέλας), Λόβριτς.

Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)

Βοηθοί: Καραγιάννης (Θράκης), Κηλικιώτης (Ξάνθης)