Μεγάλη νίκη με ανατροπή επί του Άρη για τον Αστέρα Τρίπολης

O Αστέρας Τρίπολης πήρε μια πολύ μεγάλη εντός έδρας νίκη με ανατροπή του σκορ απέναντι στον Άρη, με σκορ 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι στο 28ο λεπτό, άνοιξαν το σκορ με τον Μάνο, ένα γκολ που κρατούσε τον Άρη μπροστά στο σκορ μέχρι τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά, ο Αστέρας κατάφερε όχι μόνον να ισοφαρίσει, αλλά να πάρει και κεφάλι στο σκορ! Στο 66ο λεπτό ο Κρεσπί ισοφάρισε και στο 70ο λεπτό ο Ριέρα έκανε το 2-1.

Ο Άρης χρησιμοποίησε στο τελευταίο δεκάλεπτο και τον Κώστα Μήτρογλου.

Αστέρας Τρίπολης – Άρης 2-1 (Novasports 1)

Γκολ: 28′ Μάνος (Άρης), 66′ Κρεσπί (Αστέρας Τρίπολης), 70′ Ριέρα (Αστέρας Τρίπολης)

Κίτρινες κάρτες: Μπελόκ – Ιωάννου, Μπεναλουάν, Τζέγκο

Κόκκινες κάρτες: –

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Κώτσιρας, Άλβαρες, Καστάνιο, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Καπίγια (59′ Ιγκλέσιας), Κρεσπί (90’+3 Τιλίκα), Σίτο (60′ Αλί Μπαμπά), Φερνάντεθ (81′ Μπελόκ), Τζίμας (60′ Ριέρα).

Άρης: Σιαμπάνης, Σάκιτς, Ιωάννου (74′ Σούντγκρεν), Μπεναλουάν, Ροζ, Σάσα (74′ Σίλβα), Τζέγκο (82′ Κάτσε), Μπερτόγλιο (64′ Ματίγια), Γκαρσία, Γκάμα, Μάνος (82′ Μήτρογλου).