Λύτρωση με Χασάν στο φινάλε για τον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το μεσημέρι της Κυριακής, επικρατώντας του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0.

Το γκολ που έδωσε την νίκη στους “ερυθρόλευκους” επιτεύχθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, από τον Χασάν. Ο Ολυμπιακός έχασε και πέναλτι στο 20ο λεπτό με τον Βαλμπουενά.

Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 (Novasports 1)

Γκολ: 90′ +3 Χασάν

Κίτρινες κάρτες: Ρέαμπτσιουκ – Χουτεσιώτης, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Σάλιακας, Αθανασίου

Κόκκινες κάρτες:

Ολυμπιακός: Σα, Ντρέγκερ (72′ Βρουσάι), Σισέ, Σεμέδο, Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης (46′ Καμαρά), Εμβιλά, Βαλμπουενά (82′ Τιάγκο Σίλβα), Μασούρας (66′ Χασάν), Μπρούμα (46′ Φορτούνης), Ελ Αραμπί.

ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης (46′ Αθανασίου), Σάλιακας, Κάργας, Καρτάλης (87′ Πανουργιάς), Μπρένερ (55′ Ελευθεριάδης), Παμλίδης (79′ Νάουμετς), Εραμούσπε, Σιόντης, Λεό, Πίρσμαν, Λιάσος.