Καταιγιστικός στη Τρίπολη ο Ολυμπιακός

Την νίκη με 4-0 πήρε ο καταιγιστικός Ολυμπιακός το απόγευμα της Τετάρτης στη Τρίπολη επί του Αστέρα.

Η ομάδα του κ. Μαρτίνης άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό με τον Σεμέδο, ένα γκολ το οποίο αμφισβητήθηκε, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Καμαρά έκανε το 2-0 για τους “ερυθρόλευκους”.

Στο 81ο λεπτό ο Φορτούνης έκανε το 3-0, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Μπρούμα στο 86ο λεπτό.

Ο Αστέρας έχει παράπονα από την διαιτησία του κ. Γκορτσίλα.

Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 0-4

Γκολ: 35′ Σεμέδο (Ολυμπιακός), 40′ Καμαρά (Ολυμπιακός), 81′ Φορτούνης (Ολυμπιακός), 86′ Μπρούμα

Κίτρινες: Σεμέδο (Ολυμπιακός), Βαλιέντε (Αστέρας), Παπαδόπουλος (Αστέρας). Mπα (Ολυμπιακός)

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλης, Σουρεθ, Μουνιόθ, Βαλιέντε, Μπελόκ, Σίτο (46′ Αλί Μπαμπά), Φερνάντεθ, Σιλβα, Κρέσπι (46′ Ριέρα)

Ολυμπιακός: Σα, Ραφίνια, Σεμέδο (59′ Σισέ), Μπα, Χολέμπας ( Ρέαμπτσιουκ), Εμβιλά, Καμαρά, Μπρούμα, Βαλμπουενά (59′ Φορτούνης), Μασούρας, Ελ Αραμπί (85′ Σουντανί)